NEDEN “BİLİNÇLİ OYUN”?

Çünkü Babyplay’de,

• Gelişim Danışmanlık esaslı, çocuklarda oyun oynama, oyun kurma ve sosyal oyuna geçiş sürecini çocuğunuzun bilinçli bir şekilde “kendisinin geliştirebilmesine” uzman kontrolü/gözetiminde fırsat vermekteyiz

• Beceri kazanma, var olan potansiyelin farkına varılıp geliştirmesinde ise, çocukların en iyi kendilerini ifade etme aracı olan “oyun” kullanılmaktadır.

• Özel olarak hazırlanmış oyun köşeleri ve 8 farklı zeka alanına (Çoklu Zeka Kuramı) hitap eden oyuncaklar ile aslında “kurgulanmış bir düzenek” olan merkezimizde bebeklerimizin oyun davranışları gözlenmekte, gerekli durumlarda müdahalelerde bulunularak oyun kurma, kurulan bir oyunu devam etme becerileri geliştirilmekte, serbest keşif imkanı sunularak oyun materyallerinin incelenmesi/oynanması gözlenmektedir.

• Merkezimize gelen üyelerimize gelişim danışmanlık hizmeti de sunulmakta, üyeliğiniz süresince gelişim karnesi tutulmakta ve ailelerimize bilgilendirme yapılmaktadır.

• Her hafta farklı bir tema işlenmekte, farklılaştırılmış etkinlikler sunulmaktadır.

• Her seansa kayıtlı 4 öğrencimiz bulunmakta ve/veya bireyselleştirilmiş program ile her öğrenci ile özel ilgilenilmektedir.

• Etkinlikler Çocuk Gelişimi ve Özel Eğitim Uzmanı & Oyun Terapisti Özge SELÇUK BOZKURT gözetiminde ve Üniversitelerin Çocuk Gelişimi Bölümlerinden Mezun “Oyun Lideri” ablalarımız ile yürütülmektedir.

• Seanslara başlamadan önce randevu alınarak öğrencilerimize gelişim değerlendirmesi yapılmakta; Gelişim değerlendirmesi sonucunda, öğrencimizin ilgi alanları, yeterlilikleri ve desteklenmesi gereken alanlar ve dikkat becerisi hakkında bilgiler toplanarak öğrencimiz seanslara dahil edilmektedir.

Babyplay’de temel amacımız; çocuğunuz ile güvenli ve nezih bir ortamda kaliteli, keyifli vakit geçirmenizdir.
Çocuğunuz annesinin yanında olduğunu bilerek, akranları ile aynı ortamda oyun oynar, kendini etkinliğe verir, oyun kurma becerisini geliştirir,
Okulöncesi dönemde çok sık rastlanan "ayrılık korkusunu" güvenli ve de aşamalı bir biçimde yener.
Çocuğunuz, standart materyaller yerine, ilgi alanına yönelik özel olarak seçilmiş materyallerle duyu ve algılarını geliştirir.
Süreç içerisinde gerçekleştirilecek olan değerlendirmeler neticesinde çocuğunuzun yaşı ile orantılı gelişim evreleri takip edilerek, tarafınıza bilgi verilir, ayrıca çocuğunuz, uzmanlığı “üstün yetenekli çocukların erken dönemde belirlenmesi” olan çocuk gelişim uzmanımızca gözlemlenerek ilgi alanları ve yetenekleri keşfedilerek çocuğunuzun ilgi alanlarına odaklanmanıza olanak sağlanır.